| Number of Holes | None |
|---|---|
| Shape | Round |
| Item Dimensions L X W X H | 7.2"l X 7.2"w X 11.5"h |
| Item Diameter | 7.2 in |
| Color | White |
| Global Trade Identification Number | 08719689109523 |
| Material Type | Stainless Steel |
| Material | Stainless Steel |
| Item Depth | 7.2 in |
| Product Dimensions | 7.2"l X 7.2"w X 11.5"h |
| Brand | Unbranded |
| Type | Compost Bin |
| Unit Type | gal |
| Capacity | 1.3 gal |
| Assembly Required | No |
| Features | Lid Included, Odor-Containing, Charcoal Filter, Easy to Use |
| Unit Quantity | 1.3 gal |
| Item Weight | 2.65 lb |
Check the listing for details. Rust-Proof Countertop Compost Bin - 1.3 Gal. Color: White, Condition: New. Listed at 55.79 USD. Say goodbye to foul odors and unsightly containers, and hello to style, sustainability, and operational ease. Perfectly blends functionality with modern farmhouse elegance, ensuring you don’t need to stow it away out of sight.