| Unit Count | 1.0 Count |
|---|---|
| Recommended Uses For Product | Sporting Goods |
| Material Type | Aluminum |
| Item Length | Bike Kickstand |
| Product Dimensions | 0.9"d X 13.5"w X 1.38"h |
| Finish Types | Coated |
| Required Assembly | No |
| Unit Type | kg |
| Room Type | Garage |
| Maximum Load Capacity | 45 kg |
| Unit Quantity | 1.0 |
| Item Width | Bike Kickstand |
| Special Feature | Collapsible |
| Number Of Shelves | 2 |
| Item Dimensions D X W X H | 0.9"d X 13.5"w X 1.38"h |
| Color | Black |
| Material | Aluminum Alloy, Steel, Rubber |
| Mounting Type | Floor Mount |
| Brand | Unbranded |
| Type | Double Leg Kickstand |
| For Wheel Size | Universal, 22 in, 24 in, 26 in, 27.5 in, 28 in |
| Model | Bike Kickstand |
| Style Name | Adjustable |
| Additional Features | Collapsible |
| Shelf Type | Bracket Shelf |
| Item Weight | 0.3 kg |
Check the listing for details. Rust-Resistant Adjustable Kickstand for 22-28 Inch Bikes - Sturdy & Reliable. Color: Black, Condition: New. Listed at 18.99 USD. Adjustable Length - Features a 12.2" to 14.2" adjustable kickstand, allowing customization to fit your bike model perfectly. Why Choose Our Kickstand?. Model: Bike Kickstand Item Length: Bike Kickstand Item Weight: 0.3 kg Item Width: Bike Kickstand.