| Tensile Strength | 1500 Pounds |
|---|---|
| Unit Count | 12 Count |
| Number of Pieces | 12 |
| Size | 6 in |
| Item Diameter | 6 in |
| Color | Black |
| Upc | 734099667782 734099665672 |
| Material Type | Metal |
| Material | Metal, Nickel-Plated Steel |
| Jaw Size | 3 in |
| Personalize | No |
| Brand | Unbranded |
| Type | Spring Clamp |
| Unit Type | lb |
| Style Name | Heavy Duty |
| Style | Heavy Duty |
| Unit Quantity | 12 |
| Item Weight | 1 lb |
Check the listing for details. Rust-Resistant Spring Clamps - 3" Jaw, 12 Pack. Color: Black, Condition: New. Listed at 59.35 USD. The ergonomic grip ensures comfort during use, allowing you to work longer without fatigue. Jaw Size: 3 in Personalize: No Unit Type: lb. Type: Spring Clamp Number of Pieces: 12 Size: 6 in Color: Black.