| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Type | Chandelier |
| Material | Iron, Wood |
| Color | Wood, Black |
| Voltage | 110 V |
| Max. Single Bulb Power | 40W |
| Applicable Area | 10-20m²/107.64-215.28ft² |
| Adjustable Height Range | 20-100cm/7.87-39.37in |
| Base Size(L*W) | 60*10cm/23.6*3.93in |
Check the listing for details. Rustic Dining Room Ceiling Fixture with 4 E26 Bulb Sockets for Dining Room. Color: Wood, Black, Condition: New. Listed at 107.33 USD. Specification Color: Wood, Black Material: Iron, Wood Style: Rustic Indoor/Outdoor Usage: Indoor Mount Type: Ceiling Mount Assembly Required: Yes Surface Treatment: Paint Spraying Voltage: 110V Efficiency: E Number of Items: 1 Light Source: 4*E26 Bulbs (Not Included) Max. Single Bulb Power: 40W Applicable Area: 10-20m²/107.64-215.28ft² Adjustable Height Range: 20-100cm/7.87-39.37in Wood Beam Size(L*W*H): 100*10*10cm/39.3*3.93*3.93in Base Size(L*W): 60*10cm/23.6*3.93in Each Suspension Wire Length: 100cm/39.3in Each Lampshade Diameter: 11cm/4.33in Package Included 1* 4-light Chandelier All Accessories for Installation.