| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Mounting | Free Standing |
| Number of Items in Set | 1 |
| Type | Bread Basket |
| Shape | Rectangular |
| Assembly Required | No |
| Item Height | 2.5 in |
| Color | Brown |
| Style | Farmhouse |
| Material | Rattan, Wicker |
| Item Length | 15 in |
| Item Width | 10 in |
Check the listing for details. Rustic Farmhouse Rectangular Woven Bread/Serving Basket 14.75”x10.25”x2.5”. Color: Brown, Condition: Used. Listed at 10.25 USD.