| Shape | Rectangle |
|---|---|
| Artist/Band | Guns N' Roses |
| Size | Medium |
| MPN | na |
| Additional Parts Required | No |
| Vintage | No |
| Personalize | No |
| Industry | Music |
| Department | Adults |
| Unit Type | Unit |
| Care Instructions | Clean with Damp Cloth |
| Item Height | 17" |
| Style | Country |
| Features | Engraved |
| Unit Quantity | 1 |
| Finish | Stained |
| Room | Any Room |
| Item Width | 4.5" |
| Engraved | Yes |
| Handmade | Yes |
| Pattern | Solid |
| Character | na |
| Color | light wood |
| Material | Wood |
| Orientation | Horizontal |
| Battery Type | na |
| Subject | Home |
| California Prop 65 Warning | * |
| Mounting | Door Mounted, Hanging, Wall Mounted |
| Brand | Handmade |
| Type | Sign |
| Customized | No |
| Model | na |
| Theme | Novelty |
| Genre | Rock & Pop |
| Character Family | na |
| Country of Origin | United States |
| Item Weight | 1lb |
Check the listing for details. Rustic Man Cave Sign - Guns -N- Roses. Color: light wood, Made in United States. Listed at 7.99 USD. Handmade, laser engraved wooden sign in a rustic, country style. It features a light pine wood color, stained finish and measures 12" in length and 4.5" in width. This sign is of the band Guns n Roses