| Color | Avacado Lime Green |
|---|---|
| Material | epiStone |
| MPN | RVB2119GN |
| Item Length | 15 in |
| Brand | Ruvati |
| Mounting | Vessel sink |
| Type | Vessel |
| Item Height | 4-1/8 in |
| Model | RVB2119GN |
| Room | Bathroom |
| Sink Type | Bathroom Sink |
| Item Width | 19 in |
| Country of Origin | Italy |
| UPC | 664213539162 |
Check the listing for details. Ruvati 19" epiStone Solid Surface Bathroom Vessel Sink- RVB2119GN. Color: Avacado Lime Green, Condition: Open box, Made in Italy. Listed at 259.00 USD. VESSEL SINK: Designed for installation on top of countertop – sink sits securely on top of countertop (no mounting ring required). NOISE-FREE: Thick solid construction makes the tub naturally sound-absorbing.