| Inner Bowl Front-to-Back Length | 16 in |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| MPN | RVH8324 |
| Item Length | 19 in |
| Brand | Ruvati |
| Mounting | Undermount |
| Type | Undermount |
| Item Height | 10 in |
| Model | RVH8324 |
| Sink Type | Kitchen |
| Room | Kitchen |
| Finish | Stainless Steel |
| Item Width | 24 in |
| Country of Origin | Vietnam |
| UPC | 664213538387 |
Check the listing for details. Ruvati 24" Workstation Rounded Corners Undermount Ledge Sink - RVH8324. Condition: Certified - Refurbished, Made in Vietnam. Listed at 289.00 USD. SOUNDPROOF COATING: Heavy duty thick rubber padding minimizes noise and reduces condensation. Light wear: Sink may have 1 or 2 light scratches in the bowl. Functions as intended. Will not affect installation or usage of sink.