| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| MPN | RVH6333BL |
| Item Length | 19 in |
| Brand | Ruvati |
| Mounting | Undermount |
| Type | Undermount |
| Item Height | 10 in |
| Model | RVH6333BL |
| Sink Type | Kitchen |
| Finish | Stainless Steel |
| Room | Kitchen |
| Item Width | 45 in |
| Country of Origin | Thailand |
| UPC | 664213539339 |
Check the listing for details. Ruvati 45" Black Workstation Two-Tiered Undermount Kitchen Sink- RVH6333BL. Condition: Certified - Refurbished, Made in Thailand. Listed at 845.00 USD. Light wear: Sink may have 1 or 2 light scratches in the bowl. Functions as intended. Will not affect installation or usage of sink. OFFSET DRAIN: Sink can be installed with the drain on the left or right side providing extra under-cabinet space for storage.