| Light Source Type | LED |
|---|---|
| Item model number | MS082BFUS-AAA |
| Style | Casual |
| Number of Items | 2 |
| Number of Light Sources | 24 |
| Lighting Method | LED |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Fixture Type | Removable |
| Unit Count | 1.0 Count |
| Room Type | Entryway |
| Assembly Required | No |
| Installation Type | Surface Mount |
| Manufacturer Part Number | MS082BFUS-AAA-01 |
| Efficiency | 86 lumens per watt |
| Light Output Maximum | 300 Lumens |
| Model Name | RV Light |
| Finish Type | Painted |
| Specific Uses For Product | Driveway, Fence, Garage, Garden |
| Included Components | Instruction Manual, Mounting Hardware, Shade |
| Indoor/Outdoor Usage | Outdoor |
| Brightness | 300 lumen |
| Light Color | natural white |
| Water Resistance Level | Waterproof |
| Light fixture form | Sconce |
| Shade Color | White |
| Color Temperature | 4500 Kelvin |
| Wattage | 3.5 watts |
| Voltage | 12 Volts (DC) |
| Shade Material | Acrylonitrile Butadiene Styrene |
| Product Dimensions | 6.02"L x 3.62"W x 1.98"H |
| Switch Type | Motion Sensor |
| UPC | 0726084090354 |
| Number of Cups | 0.25 C. |
| Power Source | Manual |
| Color | Black |
| Material | Aluminum |
| Bar Pressure | 10 bar |
| Brand | Flair |
| Type | Espresso Machine |
| Item Height | 10 in |
| Model | Classic |
| Type of Coffee Made | Espresso |
| Features | Manual |
| Item Width | 6 in |
| Item Weight | 5 lbs. |
Check the listing for details. RV Exterior LED Porch Light with Motion Sensor – Waterproof, Energy Efficient, E. Color: Black, Condition: New. Listed at 29.52 USD. Smart Motion Sensing for Added Convenience: Choose between always-on mode or hands-free sensor mode. Quick Install, Wide Compatibility:With its slim design (15.3×9.2×5 cm) and lightweight build (100g), this light easily installs on most RVs, trailers, or campers using 12V DC power.