| Specific Uses For Product | Interior |
|---|---|
| Vehicle Service Type | RV |
| Special Feature | Blue Nightlight, CRI90+, DC12-24V, Dimmable |
| Wattage | 3 watts |
| Auto Part Position | Front |
| Lens Color | Black |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Item dimensions L x W x H | 3.1 x 3.1 x 0.4 inches |
| Assembly Required | No |
| Automotive Fit Type | Universal Fit |
| Model | RV Puck Light |
| Item Weight | 8.8 ounces |
| Product Dimensions | 3.1 x 3.1 x 0.4 inches |
| Item model number | ACE-SMPL-3-D |
| Manufacturer Part Number | ACE-SMPL-3-D |
| Special Features | Blue Nightlight, CRI90+, DC12-24V, Dimmable |
| Date First Available | January 31, 2023 |
| Customer Reviews | 4.4 out of 5 stars |
| Item Length | 3.1 |
| Item Height | 0.4 |
| Item Width | 3.1 |
| Size | Inbuilt Dimmer Switch |
| Color | Black 5000K |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. RV LED Puck Light Camper Van 3” Overhead Inbuilt Dimmer Switch Black 5000K. Color: Black 5000K, Condition: New, Made in China. Listed at 37.32 USD. Stylish Slimline Design - Height only 3/8", ultra thin flush mount overhead light doesn't protruded into space, great for RV boat ceiling, galley, under cabinet, bunk bed, etc. Pleg Blue Nightlight - The panel light features dimmable white light and soft blue mood light, the blue nightlight creates a peaceful and relaxing atmosp in your RV.