| Age Range Description | Kid |
|---|---|
| Manufacturer Maximum Age MONTHS | 84 |
| upc | 716294394298 |
| Manufacturer Part Number | WELLYE-12V |
| Model Number | WELLYE-12V |
| Unit Count | 1.0 Count |
| Number of Players | 1 |
| Power Source | battery |
| Supported Battery Types | Two AAA 1.5V batteries required, with frequency matching instruct |
| Operation Mode | Automatic |
| Is Assembly Required | No |
| Theme | Vehicle |
| Size | Large |
| Item Weight | 0.07 Kilograms |
| Item Dimensions | 3.5 x 3.5 x 2 inches |
| Material Type | Plastic |
| Item Length | 1 |
| Item Height | 1 |
| Item Width | 1 |
| UPC | 716294394298 |
Check the listing for details. RX33 12V Receiver Controller, Control Box Accessories for Children Electric. Condition: New. Listed at 32.50 USD.