| Country of Origin | Vietnam |
|---|---|
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Power Source | Battery |
| Number of Tools | 1 |
| Battery Included | Yes |
| Color | Green |
| MPN | PCL430K1 |
| California Prop 65 Warning | Yes |
| Brand | Ryobi |
| Type | multi-tool |
| Number of Batteries | 1 |
| Unit Type | Unit |
| Voltage | 18 V |
| Motor Type | Brushed |
| Item Height | 5.3 in |
| Model | PCL430K1 |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Width | 2.98 in |
| Item Weight | 1.7 lb |
Check the listing for details. RYOBI 18V Cordless Multi-Tool Kit with Charger PCL430K1 MISSING BATTERY. Color: Green, Condition: Open box, Made in Vietnam. Listed at 60.00 USD. Open box, someone removed the battery, unit is tested and works perfect