| Attachments Included | String Trimmer |
|---|---|
| Power Source | Battery |
| Battery Included | No |
| Color | Green |
| Year Manufactured | 2026 |
| Material | Plastic |
| Accessories Included | Cutting Guard |
| Engine Type | Battery |
| Brand | Ryobi |
| Type | String Trimmer & Jet Fan Blower |
| Voltage | 18 V |
| Engine Size | Battery |
| Style | Modern |
| Features | Blade Guard, Cordless, Ergonomic, Lightweight |
| Cable Length | Cordless |
| Power | 18 V |
| Country of Origin | United States |
| Product Line | Ryobi One+ 18V |
Check the listing for details. RYOBI 18V ONE+ Cordless String Trimmer & Jet Fan Blower Combo Kit - OPEN BOX. Color: Green, Condition: Open box, Made in United States. Listed at 119.24 USD. This kit is ideal for users who already have RYOBI 18V ONE+ batteries. ONE+ System Compatibility : Both tools work with any RYOBI 18V ONE+ Lithium-Ion battery, compatible with over 280+ tools in the lineup.