| Attachments Included | String Trimmer |
|---|---|
| Power Source | Battery |
| MPN | P20019 |
| Year Manufactured | 2024 |
| Item Length | 15 in |
| Accessories Included | String Trimmer |
| Engine Type | . |
| Tank Capacity | . |
| Battery Life | . |
| Unit Type | Unit |
| Horsepower | . |
| Manufacturer Warranty | No |
| Voltage | 18 V |
| Engine Size | . |
| Style | Modern |
| Features | Cordless |
| Unit Quantity | 1 |
| Battery Included | No |
| Color | Green |
| Batteries Included | No |
| Material | Metal |
| Brand | Ryobi |
| Noise Level | 70 dB |
| Type | String Trimmer |
| Assembly Required | Yes |
| Model | One+ |
| Power | 18V |
| Country of Origin | Vietnam |
| Product Line | RYOBI 18V |
Check the listing for details. RYOBI 18V String Trimmer USED WHISPER 15" Cordless Battery Trimmer (Tool Only). Color: Green, Condition: Used, Made in Vietnam. Listed at 89.90 USD. RYOBI ONE+ HP 18V Brushless Whisper Series 15 in. Cordless Attachment Capable String Trimmer (Tool Only) This Item Is Tested & Used