| Number of Items in Set | 2 |
|---|---|
| Maximum Torque | 0 |
| Power Source | Corded Electric |
| MPN | D43K |
| Charging Time | Corded |
| Number of Batteries | 0 |
| Voltage | 120 V |
| Item Height | 12.4 in |
| Features | Variable Speed |
| Cable Length | 6 ft |
| Item Width | 3.54 in |
| Speed | 1600 RPM |
| Battery Included | No |
| Color | Green |
| Set Includes | Case, Drill |
| Auxiliary Handle | No |
| California Prop 65 Warning | Yes |
| Brand | Ryobi |
| Chuck Size | 3/8 in |
| Type | Power Drill |
| Battery Capacity | Corded |
| Model | Ryobi D43K |
| Chuck Type | Keyless |
| Country of Origin | Thailand |
| Item Weight | 4 lbs |
Check the listing for details. Ryobi 3/8 Inch Corded Power Drill 5.5 Amp Variable Speed Trigger D43. Color: Green, Condition: Used, Made in Thailand. Listed at 11.97 USD. Tool in great like new shape. Tested and works well.