| Attachments Included | String Trimmer |
|---|---|
| Power Source | Battery |
| Battery Included | No |
| Color | Green |
| Year Manufactured | 2025 |
| Brand | Ryobi |
| Engine Type | BATTERY |
| Noise Level | RYOBI BRUSHLESS |
| Type | String Trimmer |
| Assembly Required | No |
| Voltage | 40V |
| Engine Size | 40V |
| Model | RYOBI 40-Volt |
| Style | Modern |
| Features | Anti-Vibration Handle, Cordless, Ergonomic, Lightweight |
| Power | 40V BATTERY |
| Product Line | RYOBI BRUSHLESS |
Check the listing for details. RYOBI 40-Volt Lithium-Ion Brushless Electric Cordless String Trimmer (TOOL ONLY). Color: Green, Condition: Used. Listed at 59.00 USD. > The tool may have very minor scratches due to testing or handling. - NO INCLUDED MANUAL. - NO INCLUDED ORIGINAL BOX. - NO INCLUDED COVER.