| Blade Material | Metal |
|---|---|
| Brand | Ryobi |
| Handle Size | 6 in |
| Type | Standard Pruning Shears |
| Blade Length | 3 in |
| Color | Green |
| Model | ELL1004 |
| MPN | ELL1004 |
| Material | ABS Plastic |
| Features | Electric |
| Country of Origin | China |
| Blade Width | 1.5 in |
| UPC | 0033287211821 |
Check the listing for details. Ryobi AirGrip Laser Level 20' - ELL1004. Color: Green, Condition: Open box, Made in China. Listed at 34.50 USD. Ryobi AirGrip Laser Level 20' - ELL1004