| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Maximum Torque | 330 in-lbs |
| Speed | 1600 RPM |
| Power Source | Corded Electric |
| Battery Included | No |
| Color | Green |
| Item Diameter | 0.375in. |
| MPN | D43K |
| Item Length | 12.8in. |
| Auxiliary Handle | No |
| Brand | Ryobi |
| Chuck Size | 3/8 in |
| Type | Drill Chuck |
| Item Height | 12.4in. |
| Voltage | 120 V |
| Motor Type | Brushed |
| Model | D43K |
| Features | Compact, Heavy Duty, Lightweight |
| Cable Length | 6 ft |
| Chuck Type | Keyless |
| Item Width | 12.4in. |
| Power | 750 W |
| Item Weight | 3.55in. |
| UPC | 0033287163236 |
Check the listing for details. Ryobi D43K 5.5 Amp Corded 3/8 in. Variable Speed Compact Drill/Driver with Bag. Color: Green, Condition: Open box. Listed at 34.95 USD. This Ryobi D43K corded drill is a powerful and compact tool that is perfect for any DIY or professional project. With a maximum torque of 330 in-lbs and a speed of 1600 RPM, this drill can handle heavy-duty tasks with ease.