| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Maximum Torque | 330 in-lbs |
| Speed | 1600 RPM |
| Power Source | Corded Electric |
| Battery Included | No |
| Color | Green |
| Item Diameter | 0.375in. |
| MPN | D43K |
| Set Includes | Case |
| Item Length | 12.8in. |
| Auxiliary Handle | No |
| Brand | Ryobi |
| Chuck Size | 3/8 in |
| Type | Drill/Driver |
| Item Height | 12.4in. |
| Voltage | 120 V |
| Motor Type | Brushed |
| Model | D43K |
| Features | Auxiliary Handle, Compact, Heavy Duty, Lightweight |
| Chuck Type | Keyless |
| Item Width | 12.4in. |
| Power | 750 W |
| Item Weight | 2.86 Pounds |
Check the listing for details. Ryobi D43K Variable Speed 3/8" Compact Drill/Driver Keyless Chuck w/ Tool Bag. Color: Green, Condition: Open box. Listed at 19.99 USD. Ryobi Variable Speed Drill with a powerful 5.5 amp motor. Keyless 3/8” Chuck. New (open box to check drill) comes with tool bag. Convenient 6 ft cord. Model is D43K SKU is 721-580 Please see all pictures of exact condition of box. Pictures are part of the description. Thank you for supporting small business! Message with any questions.