| Primary Use | To route out door hinges. |
|---|---|
| Set | Yes |
| Product Depth (in.) | 2.13 in |
| Product Height (in.) | 7.88 in |
| Product Width (in.) | 4.92 in |
| Country of Origin | United States |
| UPC | 0033287186778 |
| Items Included | Self-Centering Hinge Bit, Router Bit |
| Color | Green |
| Fixings Supplied | No |
| MPN | A99HT3 |
| Material | Aluminum, Acrylic Glass, Plastic |
| Item Depth | 2.13 in |
| Suitable For | Front Door, Accordion Door, Entire Door |
| Brand | Ryobi |
| Type | Mortise |
| Number in Pack | 5 |
| Model | A99HT3 |
| Finish | Satin |
| Item Width | 4.92 in |
| Item Weight | 0.95 lb |
Check the listing for details. RYOBI Door Hinge Template. Color: Green, Condition: Open box, Made in United States. Listed at 19.99 USD. RYOBI introduces the Door Hinge Installation Kit. Be ready to tackle your project right away since the kit includes a free 15/32 in. Be sure to look at the rest of our door lock products for all of your door lock projects.