| Brand | RYOBI |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Drill Attachment Product Type | Other |
| Material | Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS) |
| Pack Size | 1 |
| Power Tool Accessory Type | Planer Blade |
| Product Weight (lb) | 0.4 lb |
| Returnable | 90-Day |
| Tools Product Type | Power Tool |
| Product Height (in) | 5.12 in |
| Product Length (in) | 3.3 in |
| Product Width (in) | 3.67 in |
| UPC | 313024736788 |
Check the listing for details. Ryobi Door Trimmer. Condition: New. Listed at 33.29 USD. Use on any 1-3/8" through 1-3/4" wood doors with the adjustable door thickness dial. Remove up to 1/32" per pass, allowing you to trim to your desired level. Door Removal Not Necessary for Use.