| UPC | 033287166589 |
|---|---|
| Battery Included | See description |
| Color Family | Green |
| Power Tool Accessory Type | Stand |
| Tool Stand Features | Foldable,Universal |
| Tool Stand Type | Miter Saw Stand |
| Tools Product Type | Power Tool |
| Product Depth (in.) | 54.76 in |
| Product Height (in.) | 9.11 in |
| Product Width (in.) | 10.8 in |
| Work Table Height From Floor (in.) | 0 in |
| Work Table Length (in.) | 0 in |
| Work Table Width (in.) | 0 in |
| Number of Items in Set | 1 |
| Brand | Ryobi |
| Type | Miter Saw |
| Power Source | Corded Electric |
| Item Height | 9.11 in |
| Color | Green |
| Motor Type | Brushless |
| Model | A18MS01G |
| MPN | A18MS01G |
| Suitable For | Wood |
| Item Width | 10.8 in |
| Item Weight | 42 lbs |
Check the listing for details. RYOBI Foldable Miter Saw QUICKSTAND. Color: Green, Condition: Open box. Listed at 139.95 USD. RYOBI introduces the Universal Miter Saw QUICKSTAND. The quick release mounting brackets help you easily mount and remove your miter saw from the stand. It folds up quickly and easily for added convenience.