| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Maximum Torque | 330 in-lbs |
| Shape | Straight Design |
| MPN | FVD01K |
| Charging Time | 30 min |
| Number of Batteries | 1 |
| Voltage | 4 V |
| Item Height | 1.3 in |
| Motor Type | Brushed |
| Cable Length | 4 ft |
| Features | Compact |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Speed | 300 RPM |
| Battery Included | No |
| Color | Green |
| Item Diameter | 1.3 |
| Set Includes | TOOL ONLY |
| Auxiliary Handle | No |
| Brand | Ryobi |
| Chuck Size | 1 1/4 in |
| Type | Screwdriver |
| Battery Capacity | 1.5 Ah |
| Model | FVD01K |
| Chuck Type | Keyless |
| Item Weight | 0.5 lb |
| Power | 600 W |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. RYOBI FVD01K 4V Screwdriver Re-Chargeable Usb Bare Tool a3. Color: Green, Condition: Used, Made in China. Listed at 13.50 USD. Bookmark Us. Has scuffs and scratches.