| Type | Range Hoods |
|---|---|
| Brand | RYOBI |
| Model | ELL1750 |
| MPN | ELL1750 |
| UPC | 033287171873 |
| Compatible Battery Type | AAA Batteries |
| Hand Tool Type | Laser Level |
| Included | Battery(s) |
| Laser Color | Red |
| Max Laser Distance (ft.) | 20 ft. |
| Measurement Accuracy (in.) | 1/2 in. |
| Number of Measurements | 90 |
| Tools Product Type | Hand Tool |
| Product Height (in.) | 1.38 in |
| Product Length (in.) | 7.322 in |
| Product Width (in.) | 3.51 in |
Check the listing for details. RYOBI Multi Surface Laser Level. Condition: Used. Listed at 19.95 USD. RYOBI introduces the Multi Surface Laser Level. Multiple mounting options: magnet, pins, or suction cup. Horizontal and vertical bubble vials for accurate leveling. 20 ft. laser range. Laser ColorRed.