| Attachments Included | Edger |
|---|---|
| Power Source | Battery |
| Battery Included | No |
| Blade Length | 10 in |
| Color | Green |
| Material | Plastic |
| Item Length | 15 in |
| Brand | Ryobi |
| Engine Type | 2-Stroke |
| Type | String Trimmer |
| Unit Type | Unit |
| Assembly Required | Yes |
| Voltage | 18 V |
| Item Height | 10 in |
| Model | PCLST01 |
| Features | Cordless |
| Item Width | 12 in |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. RYOBI ONE+ 18V 10 in. Cordless String Trimmer/Edger Tool Only PCLST01B. Color: Green, Condition: New, Made in China. Listed at 58.00 USD. Model: PCLST01B. and is ideal for tackling small yards. It has an adjustable 8" - 10" cut swath and is compatible with. 065" line that can quickly & conveniently be reloaded. Best of all, it is part of the RYOBI ONE+ system where any 18V ONE+ battery works with any 18V ONE+ product.