| Battery Included | No |
|---|---|
| Assembly Required | Yes |
| Product Line | RYOBI ONE+ |
| UPC | 0046396036209 |
| Noise Level | 62 dB |
| Brand | Ryobi |
| Type | Leaf Blower |
| Power Source | Battery |
| Item Height | 14.87 in |
| Color | Multicolor |
| Voltage | 18 V |
| Model | ONE+ |
| MPN | P21012BTLVNM |
| Features | Lightweight |
| Item Width | 8.07 in |
| Item Weight | 11.4 lb |
Check the listing for details. Ryobi ONE+ 18V 90 MPH 250 CFM Cordless Battery Leaf Blower (Tool Only). Color: Multicolor, Condition: Open box. Listed at 68.98 USD. 250 CFM & 90 MPH ideal for light applications and clearing hard surfaces like sidewalks and driveways. Lightweight design reduces fatigue, making this blower easy to handle. Experience exceptional performance with just the flip of a switch, without the hassle of gas or cords.