| Blade Material | Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS) |
|---|---|
| Battery Included | No |
| Number of Tools | 1 |
| Power Source | Battery |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Product Weight (lb) | .855 lb |
| Color | Green |
| Number of Fan Speeds | 2 |
| Jobsite Equipment Type | Jobsite Fan |
| Product Width (in) | 6.38 in |
| Decibel (Sound) Rating | 49 dBA |
| Fan diameter (in) | 4 in |
| Brand | Ryobi |
| Type | Clamp Fan |
| Certifications and Listings | UL Listed |
| Voltage | 18 V |
| Runtime (hours) | 4 hr |
| Model | Ryobi PCF02B |
| Product Height (in) | 9.77 in |
| Battery Type Required | 18-volt |
| UPC | 726084724884 |
Check the listing for details. Ryobi ONE+ 18V Cordless 4 In. Clamp Fan Tool Only PCF02B. Color: Green, Condition: New. Listed at 34.99 USD. Model: PCF02B. Clamp Fan Tool Only. Condition: New.