| ORIGINAL BOX | NO |
|---|---|
| Product Weight (lb.) | 4 lb |
| Cordless Tool Type | Router |
| Tools Product Type | Power Tool |
| Batteries Included | No |
| Included | No Additional Items Included |
| Router Base Type | Fixed Base |
| Portability | Handheld |
| Battery Size | 18-volt |
| Battery Voltage (V) | 18V |
| Cordless/Corded | Cordless |
| Collet Size (in.) | 1/4 in. |
| Battery Amp Hours | No Battery |
| Battery Power Type | Lithium Ion |
| Motor Type | Brushed |
| Charger Included | Charger Not Included |
| Power Tool Features | Depth Adjustment,Multiple Base,Variable Speed |
| Tool Only| Kit | Tool Only |
| Color Family | Green |
| Number of Total Batteries Included | 0 |
| Amperage (A) | 0.0 A |
| Horsepower (HP) | 0 hp |
| UPC | 0033287197286 |
| Brand | Ryobi |
| Type | Router |
| Power Source | Battery |
| Voltage | 18 V |
| Color | Gray, Green |
| MPN | PCL424B |
Check the listing for details. RYOBI ONE+ 18V Cordless Compact Fixed Base Router (Tool Only) PCL424B. Color: Gray, Green, Condition: Open box. Listed at 79.99 USD. Item is new open box Box has slight cosmetic damage