| Battery Included | No |
|---|---|
| UPC | 0033287189106 |
| Number of Items in Set | 1 |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Power Source | Battery |
| Blade Length | 1 in |
| Color | Multicolor |
| MPN | P519 |
| Item Length | 3in. |
| Suitable For | Plastic, Metal |
| Brand | Ryobi |
| Cutting Depth | 5 1/2 in |
| Type | Reciprocating Saw |
| Battery Capacity | 1.5 Ah |
| Number of Batteries | 1 |
| Item Height | 6.25in. |
| Motor Type | Brushed |
| Voltage | 18 V |
| Model | One+ |
| Item Width | 16.25in. |
| Item Weight | 4.29lbs. |
Check the listing for details. RYOBI ONE+ 18V Cordless Reciprocating Saw PCL515B Tool Only (E10047104). Color: Multicolor, Condition: Used. Listed at 39.95 USD. CONDITION IS USED, TESTED AND FUNCTIONAL. CORDLESS ELECTRIC. EZ Pawn Corp (EZP) is a NYC-based full service collateral-loan pawnbroker.