| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Number of Batteries | 1 |
| Battery Included | Yes |
| Power Source | Battery |
| Set Includes | na |
| Suitable For | Wood |
| UPC | 0033287194872 |
| Brand | Ryobi |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Type | Reciprocating Saw |
| Battery Capacity | 1.5 Ah |
| Item Height | 6.18 in |
| Color | Multicolor |
| Motor Type | Brushed |
| Voltage | 18 V |
| Model | One+ |
| MPN | PCL515B |
| Item Width | 3.78 in |
Check the listing for details. Ryobi ONE+ 18V Reciprocating Saw PCL515B (TOOL ONLY), LN. Color: Multicolor, Condition: Used. Listed at 35.00 USD.