| UPC | 0685803239842 |
|---|---|
| Maximum Torque | 1800 in-lbs |
| Number of Items in Set | 1 |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Power Source | Battery |
| Color | Green |
| MPN | P235A |
| Auxiliary Handle | No |
| Brand | Ryobi |
| Chuck Size | 1/4 in |
| Type | Impact Driver |
| Battery Capacity | 1.5 Ah |
| Number of Batteries | 1 |
| Motor Type | Brushed |
| Voltage | 18 V |
| Model | P235A |
| Chuck Type | Keyless |
Check the listing for details. Ryobi P235A 18V One+ Impact Driver Bare Tool w/ Bit & Manual. Color: Green, Condition: Used. Listed at 20.00 USD. RYOBI ONE+ 18V Cordless 1/4 in. Impact Driver (Tool Only) Basically Brand New! I only used this for one small project, it has very minor cosmetic flaws only from being moved around in my shop table. Questions please ask! Will ship next business day!