| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery Included | No |
| Power Source | Battery |
| Custom Bundle | No |
| Color | Green |
| MPN | P601 |
| Item Length | 10in. |
| Brand | Ryobi |
| Type | Router |
| Number of Batteries | 1 |
| Item Height | 6 in |
| Voltage | 18 V |
| Model | P601 |
| Maximum Planning Width | 6 in |
| Item Width | 5in. |
| Power | 350 W |
| Item Weight | 1.9lbs. |
Check the listing for details. RYOBI P601 ONE+ 18V Cordless Fixed Base Trim Router (Tool Only) P601. Color: Green, Condition: New. Listed at 79.99 USD. This listing is for a RYOBI P601 ONE+ 18V Cordless Fixed Base Trim Router (Tool Only) This item is new and unused. The photos you see is the exact item are represents the item you will receive. If you have any questions please ask we will respond as soon as possible. Thank you Battery and charger sold separately Battery and charger sold separately Battery and charger sold separately Features micro-adjusting to dial into specific settings Compatible with Ryobi ONE+ 18-Volt batteries (sold separately) Aluminum base offers stability and accuracy Sturdy battery base for easy and stable bit changes Adjustable cut depth to match your desired application Features GRIPZONE overmold for user comfort Shipping: This item will ship within 48 hours of cleared payment, excluding weekends