| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Speed | 2700 RPM |
| Battery Included | Yes |
| Power Source | Battery (not included) |
| Color | Green |
| MPN | PCL235B |
| Item Length | 6.7 in |
| Auxiliary Handle | No |
| Brand | Ryobi |
| Chuck Size | 1/4 in |
| Type | Impact Driver |
| Item Height | 7.4 in |
| Motor Type | Brushed |
| Voltage | 18 V |
| Model | Ryobi ONE+ |
| Features | Compact |
| Chuck Type | Keyless |
| Item Width | 2.9 in |
| Country of Origin | China |
| UPC | 0033287199938 |
Check the listing for details. Ryobi PCL235B ONE+ 18V Cordless 1/4" Impact Driver (Tool Only). Color: Green, Condition: Open box, Made in China. Listed at 32.00 USD. RYOBI PCL235B FACTORY RECONDITIONED AND LIKE NEW, NOT USED. Introducing the RYOBI 18V ONE+ Cordless 1/4" Impact Driver. of torque. The 1/4" quick connection collet ensures convenience while switching out bits.