| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
|---|---|
| Battery Included | No |
| Color | Multicolor |
| Set Includes | Blades |
| MPN | PCL515B |
| Brand | Ryobi |
| Type | Reciprocating Saw |
| Number of Batteries | 0 |
| Voltage | 18 V |
| Motor Type | Brushed |
| Item Height | 6.18 in |
| Model | One+ |
| Item Width | 3.78 in |
| UPC | 0033287194872 |
Check the listing for details. Ryobi PCL515B 18V Cordless Reciprocating Saw. Color: Multicolor, Condition: New. Listed at 69.99 USD. We are here to help. Blade included.