| Country of Origin | United States |
|---|---|
| Number of Items in Set | 1 |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Speed | Speed Of Sound |
| Power Source | Battery |
| Battery Included | No |
| Color | Black |
| Set Includes | Air Horn Gun Only |
| Auxiliary Handle | No |
| California Prop 65 Warning | No |
| Brand | Ryobi |
| Chuck Size | 1/4 in |
| Type | Air Horn Gun |
| Number of Batteries | 0 |
| Manufacturer Warranty | Lifetime |
| Voltage | 18 V |
| Motor Type | Brushed |
| Model | Quad Air Horns |
| Features | Four Air Horns |
| Chuck Type | Keyless |
| Unit Quantity | 1 |
| Power | 150 dB |
Check the listing for details. Ryobi Quad Air Horn Gun. 4 Horn!. Color: Black, Condition: New, Made in United States. Listed at 179.00 USD. Custom Ryobi Train Horn gun! You are getting one unique custom designed, hand built, Ryobi airhorn gun. Battery shown for demonstration purposes. The main horn is a longer horn in line with the body of the drill itself.