| UPC | 0033287171187 |
|---|---|
| Brand | Ryobi |
| Battery Technology | Corded |
| Type | Router |
| Power Source | Corded Electric |
| Color | Black |
| Voltage | 110 V |
| Model | R1631K |
| MPN | R1631K |
| Maximum Planning Width | 3 1/4 in |
| Power | 1010 W |
| Item Weight | 6.5 lbs |
Check the listing for details. Ryobi R1631K 8.5 Amp 1-1/2 Peak HP Fixed Base Router Kit. Color: Black, Condition: New. Listed at 85.00 USD.