| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Power Source | Corded Electric |
| Battery Included | No |
| Blade Length | 120 3/4 in |
| Color | Multicolor |
| Blade Strength | Medium |
| MPN | RJ186V |
| Set Includes | Blades |
| Charging Time | 1 hr |
| Suitable For | Wood, Metal, Plastic |
| Brand | Ryobi |
| Type | Reciprocating Saw |
| Cutting Depth | 1 5/8 in |
| Blade Location | Centered |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
| Voltage | 120 V |
| Item Height | 6.125in. |
| Motor Type | Brushed |
| Cutting Angle | 45° |
| Cable Length | 6 ft |
| Item Weight | 7.3lbs. |
| Item Width | 18.5in. |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. Ryobi RJ1861V 12-Amp Reciprocating Saw. Color: Multicolor, Condition: Used, Made in United States. Listed at 24.99 USD. several available, some of them have a few scuffs or dirt on them but they all have been tested and working like new. comes as is in pictures, nothing more, nothing less.