| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Battery Included | No |
| Power Source | Corded |
| Blade Length | 120 3/4 in |
| Custom Bundle | No |
| Color | Green |
| Blade Strength | High |
| MPN | RJ1861V |
| Set Includes | Clamp |
| Modified Item | No |
| Suitable For | Metal, Plastic, Wood |
| Brand | Ryobi |
| Type | Reciprocating Saw |
| Cutting Depth | 4 in |
| Battery Capacity | 1.2 Ah |
| Blade Location | Centered |
| Voltage | 120 V |
| Model | RJ1861V |
| Cutting Angle | 45° |
Check the listing for details. Ryobi RJ1861V Reciprocating Variable Speed Saw 120V i1. Color: Green, Condition: Used. Listed at 33.00 USD. ⁃ ITEM FOR PARTS WILL NOT BE WRAPPED IN BUBBLE WRAP WITH THE EXCEPTION THAT NAIL GUNS, WILL BE COVERED FROM THE TIP TO AVOID BREAKAGE IN THE BOX.