| Item Weight | 2 lb |
|---|---|
| Power Source | Battery |
| Battery Included | No |
| Color | Green |
| MPN | RY40LB01 |
| Year Manufactured | 2025 |
| Material | Plastic |
| Brand | Ryobi |
| Engine Type | 40V BATTERY |
| Type | Handheld Leaf Blower |
| Unit Type | lb |
| Voltage | 40 V |
| Model | RY40LB01K |
| Style | Modern |
| Features | Easy Start, Ergonomic, Lightweight |
| Product Line | Ryobi |
| UPC | 046396053176 |
Check the listing for details. Ryobi RY40LB01 40V 550CFM Cordless Battery Powered Blower (Tool Only) - Z2. Color: Green, Condition: Used. Listed at 69.00 USD. ⁃ HAWAII AND AK.