| Attachments Included | String Trimmer |
|---|---|
| Power Source | Battery |
| Battery Included | No |
| Color | Green |
| MPN | 1010323297 |
| Year Manufactured | 2023 |
| Item Length | 44in |
| Accessories Included | Assembly Guide, User Manual, Cutting Guard, Toolkit |
| Brand | Ryobi |
| Type | String Trimmer |
| Unit Type | Unit |
| Assembly Required | Yes |
| Item Height | 69 in |
| Voltage | 40 V |
| Model | Ryobi Ry40st01k |
| Cable Length | 15 in |
| Features | Cordless, Straight Shaft |
| Unit Quantity | 1 |
| Cutting Length | 0.8 in |
| Item Weight | 8.6 lb |
| Product Line | Ryobi RY |
| UPC | 046396051073 |
Check the listing for details. Ryobi RY40ST01K 40V 15" Expand-It Attachment Capable String Trimmer - Tool-Only. Color: Green, Condition: Used. Listed at 62.99 USD. Ryobi RY40ST01K 40V 15" Expand-It Attachment Capable String Trimmer - Tool-Only Used perfect condition Comes with everything shown in pictures Fast and free shipping