| Country of Origin | China |
|---|---|
| Product Diameter (in) | 2 in |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Cleaning Tool Type | Specialty Brush |
| Power Source | Battery |
| Battery Included | Yes |
| Product Weight (lb) | 2.35 lb |
| MPN | FVG53K |
| Recommended Surfaces | Multisurface |
| Product Width (in) | 2 in |
| Brand | Ryobi |
| Type | Cleaning/Cleaning Tools/Power Scrubbers |
| Pack Size | 1 |
| Voltage | NA |
| Model | FVG53K |
| Product Height (in) | 47 in |
| Product Depth (in) | 7.5 in |
| UPC | 033287235551 |
Check the listing for details. RYOBI USB Lithium Telescoping Power Scrubber Kit -NO BATTERY NO CHARGER-Z306. Condition: Used, Made in China. Listed at 49.00 USD. ⁃ HAWAII AND AK.