| Item dimensions L x W x H | 0.45 x 1.25 x 1.25 inches |
|---|---|
| Vehicle Service Type | Truck |
| Shape | Round |
| upc | 030937316752 |
| Manufacturer | MIM6J |
| Global Trade Identification Number | 00030937316752 |
| Part Number | S-1086-50 |
| Item Weight | 0.01 ounces |
| Product Dimensions | 0.45 x 1.25 x 1.25 inches |
| Item model number | S-1086-50 |
| Color | 1/2" |
| Item Package Quantity | 1 |
| Measurement System | Inch |
| Special Features | 1/2" male national pipe thread- Features a 50 mesh stainless stee |
| Usage | Fleet and plant maintenance. |
| Included Components | 1/2" Plastic Silencer |
| Batteries Included | No |
| Batteries Required | No |
| Date First Available | April 15, 2016 |
| Customer Reviews | 3.3 out of 5 stars |
| Item Length | 0.45 |
| Item Height | 1.25 |
| Item Width | 1.25 |
| Size | 1/2" |
| UPC | 030937316752 |
Check the listing for details. S-1086-50" Plastic Silencer" 1/2". Color: 1/2", Condition: New. Listed at 23.75 USD. S-1086-50 1/2"" Plastic Silencer". 1/2" male national pipe thread. Glass filled nylon housing which is ultrasonically welded for maximum durability.