| Refrigerant Charge | 650g |
|---|---|
| Brand | S&A |
| Tank Capacity | 15L |
| Precision | ±0.5℃ |
| Inlet and Outlet | Rp1/2" |
| Pump Power | 0.37~0.75KW |
| Compressor Power | 1.12KW 1.52HP |
| MPN | 0022002832601 |
| Maximum Flow | 70L / min |
| Current | 2~11A |
| Maximum Pumping Lift | 28~53M |
| Power Supply | AC 1P 110V, 60Hz |
| UPC | 760934729636 |
Check the listing for details. S&A CW-6000DN Industrial Water Chiller for 100W Solid-state Laser 110V 60Hz. Condition: New. Listed at 2298.60 USD. Chiller inlet connects to laser outlet connector. Chiller outlet connects to laser inlet connector. The first startup of the new chiller empties the air in the water pipe, leading a slight water level decline, but in order to keep the water level in the green area, it’s allowed to add adequate water again.