| Rise | 12" Rise |
|---|---|
| Width | 32" Width |
| Brand | S&M |
| Country Of Manufacture | United States |
| Harmonized System Code | 8714.99.60.00 |
| Color | Black |
| Made In | Made in the USA |
| Handlebar Clamp Size | 22.2mm |
Check the listing for details. S&M 12 Step Bars (Flat Black). Color: Black, Width: 32" Width, Condition: New. Listed at 74.95 USD. No, it's not April Fools. Straight Gauge. 083" Wall 4130 Chromoly Tubing. Dual Radius Bends w/ large top bend to increase strength. Flat Black. Weight: 2 lbs 14 oz (1296g). Backsweep: 11°. Width: 32".