| Rise | 7" Rise |
|---|---|
| Width | 25.75" Width |
| Brand | S&M |
| Country Of Manufacture | United States |
| Harmonized System Code | 8714.99.60.00 |
| Color | Chrome |
| Made In | Made in the USA |
| Handlebar Clamp Size | 22.2mm |
Check the listing for details. S&M Castillo Bars (Chrome). Color: Chrome, Width: 25.75" Width, Condition: New. Listed at 159.95 USD. There's more to handlebar installation than one might think. Check out our Tech Help page to make sure your new bars aren't going anywhere. If you are needing help deciding on a bar, the video below will explain the ins and outs of BMX handlebars.