| Model | G-07 |
|---|---|
| UPC | 0735201995786 |
| Brand | chairpartsonline |
| Pattern | Solid |
| Type | Chair Hardware |
| Item Height | 2.1 in |
| Color | Black |
| MPN | S5471-A |
| Material | Steel |
| Item Length | 25.7 in |
| Item Width | 25.5 in |
Check the listing for details. S & W G-07 Male-End Leveling Mount,5 in H 4TPY8. Color: Black, Condition: New. Listed at 4.50 USD. Male-End Leveling Mount, Leveling Mount Type Fixed Stud, Base Dia. 2.41 in, Height 5 in, Load Capacity 250 lb, Thread Size 3/8 In.-16, Construction Steel, Connection Type Threaded Stud, Bolt Length 4 in, Base Material Nylon, Base Shape Round, Series Glide-Rite, Base Nylon, Socket Material Not Applicable.