| Brand | Square D |
|---|---|
| Mounting Style | Through-Hole |
| Primary Voltage Rating (AC) | 600 V |
| Series | S432575 |
| Type | Current Transformer |
| Color | Black |
| Primary Current Rating | 600 A |
| MPN | S432575 |
| Secondary Voltage Rating (AC) | 600 V |
| Secondary Current Rating | 400A |
Check the listing for details. S432575~SquareD S432575 External Neutral Current Transformer-Unused Surplus. Color: Black, Condition: New – Open box. Listed at 582.30 USD. Catalog# S432575.