| Decibel Rating (dB) | 120 dB |
|---|---|
| Product Weight (lb.) | 0.14 lb |
| Sensor Recognition | Motion |
| Power Source | Battery Operated |
| Product Width (in.) | 0.5 in |
| Included | Batteries |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Color | White |
| Sensor Location | Door |
| UPC | 023063809465 |
| MPN | HS-DWA2 |
| Product Depth (in.) | 1.625 in |
| Transmission Range (ft.) | 1300 ft |
| Brand | SABRE |
| Sensor Technology | Magnetic |
| Type | Door Alarm |
| Pack Size | 2 |
| Model | HS-DWA2 |
| Connectivity | Wireless (Wireless Network Transmission) |
| Product Height (in.) | 2.5 in |
| Color Family | White |
Check the listing for details. SABRE Wireless Door and Window Alarm (2-Pack). Color: White, Condition: New. Listed at 18.95 USD. SABRE Wireless Door and Window Alarm (2-Pack)