| Shipping Notice | Can not ship to Puerto Rico,Alaska/Hawaii |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Machine size | 200*320*310mm |
| Weight | 3kg |
| Stapler Type | Riding Stapler |
| Features | Heavy Duty, Long Reach, Burable Base, Flat / Saddle Fast Switching |
| Maximum Binding Thickness | 6.5mm (60 sheets of 80g paper) |
| Model | Flat/ Saddle Binding Macine |
| Package Includes | 1x Manual Stapler (gift:3000pcs 23/6mm staples) |
Check the listing for details. Saddle Stitch Stapler Manual Stapler 60 Sheet Nail/Saddle Staple Binding Machine. Condition: New. Listed at 70.95 USD. Office Manual Desktop Riding Stapler Saddle Stitch Stitchers Binding Machine 6.5mm. ☑ 1x Manual Stapler(gift:3000pcs 23/6mm staples). ❖ Maximum binding thickness:6.5mm(60 sheets of 80g paper). ❖ Machine size:200 320 310mm.